Rynek GBPUSD po wczorajszym silnym wyrzucie cenowym wyhamował w rejonie szerokiego układu „overbalance” (prawa strona wykresu). Obszar 1,5440 – 1,5450 wciąż pozostaje ważną strefą podażową dla tego rynku. W tym rejonie znajduje się:
- Wcześniejszy dołek z 19 maja (zaznaczony strzałką na wykresie). Należy pamiętać, że układy oparte na biegunowości bardzo często są przez rynek testowane ponownie. Wcześniejszy poziom wsparcia staje się poziomem oporu.
- Symetria AB=CD, zaznaczona za pomocą szerokich prostokątów, która wyznacza nam układ korekty pędzącej.
Wykres GBPUSD, H1
Schodząc na niższy interwał czasowy M30 należy pomierzyć cały impuls wzrostowy trwający od 1.06 do 4.06. Szczególną uwagę zwracamy na wewnętrzne mierzenia Fibonacciego :
- 50% – 1,5305. Dodatkowo w tym miejscu wypada również dolne ograniczenie fioletowego prostokąta, który wyznacza nam układ ab=cd niższego rzędu (fioletowe prostokąty na poniższym wykresie).
- 61,8% – 1,5272. Wcześniejsza wyraźna reakcja ceny w tych okolicach pokazuje jak istotny był to poziom cenowy dla tego rynku.
Zapamiętaj! Symetria AB=CD oparta na korekcie pędzącej występuje w każdej skali czasowej!
Wykres GBPUSD, M30
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.