Najbliższym oporem na EURUSD jest poziom 1,1243, który oprócz szerokiej symetrii fal AB=CD (korekta pędząca) potwierdzony jest dodatkowo wewnętrznym mierzeniem Fibonacciego 61,8%.
Dodatkowo na wykresie zaznaczony został możliwy scenariusz z wystąpieniem dywergencji. W przypadku wybicia nowego lokalnego szczytu warto spojrzeć na wskaźnik (np. MACD) i odczytać na jakich poziomach kształtuje się histogram.
Wykres 1, EURUSD, h4
Schodząc na interwał mniejszy – H1 warto pomierzyć cały obecny ruch wzrostowy trwający od 7 lipca. Wyznaczamy w ten sposób możliwą strefę popytową potwierdzoną geometrycznie (AB=CD) oraz wewnętrznym mierzeniem Fibonacciego 50%.
Wykres 2, EURUSD, h1
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.