Na indeksie SP500 możemy w ostatnim czasie zauważyć tendencję spadkową po zaksięgowaniu zgrupowania współczynników 88.6% (z D1) oraz 161.8% (z H4) – odpowiednio zakończenie formacji Nietoperza oraz układu Kraba.
Obecnie w razie dalszych spadków istnieje szansa na powstanie wewnętrznej formacji harmonicznej na interwale H4. Posiadamy tutaj 2 prawdopodobne warianty:
- Układ Gartleya, zakończony na współczynniku 78.6%, na wysokości kursu 2032;
- Formacja harmoniczna FT Pattern, której punkt końcowy wypada na zniesieniu 88.6%, przy poziomie 2022.
Sp500, wykres H4
Pamiętajmy, aby szukać potwierdzeń do tych formacji na niższych interwałach, np. M15/M5.
W razie wystąpienia wzrostów na tym rynku, także posiadamy 2 możliwe scenariusze, tym razem na bazie układów geometrycznych z interwału H1:
- Pierwszy opór może wynikać w ramach lokalnego układu geometrycznego (korekta płaska), którego zakończenie wypada na wysokości kursu 2058 (FE100) oraz zniesienia 50%;
- Drugie miejsce wyhamowania wynika z górnej podstawy potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej (zielone prostokąty) i współczynnika 38.2%.
Sp500, wykres H1
Zapamiętaj!
Analiza kilku interwałów czasowych jednocześnie, zwiększa skuteczność Tradera. Wykorzystaj do tego nasz Multi Time Frame System.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.