Wpis ten dotyczy technicznej sytuacji panującej na rynku Ropy WTI w ostatnim czasie. Na bieżąco informowaliśmy Ciebie o wydarzeniach na tym walorze w NewsRoomie FxRoom oraz na blogu: Ropa może oszukać optymistów oraz Ropa WTI realizuje nasz scenariusz. Dodatkowo zobacz nasze pozycje na tym rynku oraz metody wychodzenia z nich (realizację zysków) – w nawiązaniu do obecnej tematyki FTOKA, którą wybrałeś wspólnie z innymi uczestnikami na ten miesiąc.
Wykres 1. FxRoom
Ropa WTI – KOMENTARZ
Wykres 2. FxRoom
Ropa WTI – BEFORE
Wykres 3. FxRoom
Ropa WTI – BEFORE
Komentarz video 1 – Ropa WTI
Wykres 4. FxRoom
Ropa WTI – BEFORE
Wykres 5. FxRoom
Ropa WTI – BEFORE
Komentarz video 2 – Ropa WTI
Wykres 6. FxRoom
Ropa WTI – AFTER + TRANSAKCJA
Wykres 7. FxRoom
Ropa WTI – AFTER + TRANSAKCJA
Pierwsza reakcja na tak techniczny poziom jest najpewniejsza i postanowiliśmy ją wykorzystać. Śledziliśmy bardzo uważnie techniczną sytuację na rynku Ropy WTI po narastającej euforii wśród traderów (po wybiciu kursu 50.00). Pierwsza pozycja została zawarta za pomocą zlecenia oczekującego po cenie 51.60, natomiast druga „z ręki” po wybiciu dołem lokalnej konsolidacji. W pierwszej transakcji SL wynosił 30 punktów, a w drugiej 47. Zostały one przesunięte za BEP po generacji zysków.
Informowaliśmy także w dniu dzisiejszym o możliwych metodach wyznaczenia Take Profitów na tym przykładzie (w nawiązaniu do tematyki omawianej w tym miesiącu na FTOKA). Wykorzystaliśmy do tego zniesienia Fibonacciego (ponieważ rynek często porusza się między poziomami fibo), lokalne układy geometryczne (niebieskie i czerwone prostokąty) oraz psychologiczny poziom 50.00.
Pierwsza pozycja została zamknięta przed zakończeniem niebieskiego układu 1:1. Następnie po wybiciu dołem tej struktury i gwałtownej reakcji podażowej, BEP z drugiej pozycji powędrował w miejsce TP1 (ochrona zysków). TP2 był wyznaczony przed okrągłym poziomem 50.00 oraz zakończeniem czerwonego układu, jednak rynek zawrócił przed tym miejscem. Do wyjścia „z ręki” wykorzystaliśmy wybicie górą lokalnej struktury geometrycznej (oznaczonej wypełnionymi na niebiesko prostokątami). To przykład tego jak ważne jest aktywne zarządzanie pozycją.
Wynik 67 + 94 = 161 punktów.
Zapamiętaj!
Aktywnie zarządzanie pozycją zwiększa skuteczność tradera.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.