Na interwale D1 widoczny jest w ostatnim czasie silny impuls wzrostowy. Jeśli ta tendencja zostanie utrzymana, to istnieje szansa na powstanie geometrycznej korekty pędzącej, która swoje zakończenie posiada na wysokości kursu 10 810 (czerwone prostokąty). Wcześniej rynek musi jednak pokonać jeszcze strefę technicznej reakcji przy kursie 10 500.
DAX, interwał D1
Na interwale czasowym H1 istnieje szansa na powstanie geometrycznej korekty pędzącej. Została ona zbudowana na bazie korekty oznaczonej czerwonym prostokątem. Dolna podstawa tego potencjalnego układu wypada (na ten moment) na wysokości kursu 10 240, w pobliżu współczynnika 38.2%
W razie wybicia nowych szczytów, drugi czerwony prostokąt należy przesunąć na nowe maksima, aby poziom dolnej podstawy pozostał aktualny.
Warto pamiętać, że przed testem opisanych wyżej potencjalnych miejsc odwrócenia, może powstać markowanie ceny (sztuczny popyt/sztuczna podaż), które będzie miało za zadanie wystraszyć niedoświadczonych traderów.
Zapamiętaj!
Geometryczne korekty pędzące stanowią dobrą okazję inwestycyjną w silnych impulsach.
DAX, interwał H1
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.