USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Zbliża się do bardzo istotnego obszaru przy kursie 116.000. Spójrz na wykres tygodniowy. Po zmierzeniu całego impulsu spadkowego na tym interwale czasowym, za pomocą siatki Fibonacciego, można uzyskać współczynnik 61.8%. Jest on na tyle istotny, gdyż na parze walutowej USDJPY jest to najsilniejsze zniesienie (cecha charakterystyczna dolara na jena). Dodatkowo małe phi (61.8%) wypada w bardzo ważnym obszarze cenowym, który za każdym razem stanowi miejsce znacznej reakcji technicznej.
USDJPY, interwał W1
Analizując wykres H1, można określić dodatkowe potwierdzenie. Po zmierzeniu największego impulsu spadkowego na tej parze, można uzyskać zniesienie 161.8%, które grupuje się ze współczynnikiem 61.8% z wykresu tygodniowego. Jest to najmocniejsza odmiana clustra Fibonacciego. W różowym obszarze może dojść do dystrybucji podaży. Zgrupowanie poziomów, może zostać nieco naruszone kosztem zaksięgowania okrągłego poziomu 116.000. Warto mieć na uwadze taki scenariusz, gdyż z natury lubimy takie „okrągłe sumy”.
Przed testem clustra Fibonacciego oraz okrągłego poziomu cenowego może nastąpić markowanie ceny (sztuczny popyt), w celu wystraszenia niedoświadczonych traderów.
Połączenie współczynników 61.8% oraz 161.8% stanowi bazowy element jednej z naszych strategii.
USDJPY, interwał H1
Chcesz poznać Strategię FTS?
Nic prostszego! Przeczytaj prezentację: Strategia FTS. Obejrzyj także poniższe video:
Jeżeli nastąpi odreagowanie w postaci spadków, na interwale H1 może także powstać geometryczna korekta pędząca:
- Pierwszy wariant dotyczy zielonej struktury, której zakończenie grupuje się ze współczynnikiem 38.2%, w okolicach kursu 113.500;
- Drugi scenariusz zakłada test niebieskiego układu geometrycznego, którego podstawa znajduje się w pobliżu współczynnika 78.6%, przy poziomie cenowym 112.100.
Przed testem tych geometrii może nastąpić markowanie ceny (sztuczna podaż), w celu wystraszenia niedoświadczonych traderów.
W przypadku wybicia nowych szczytów, należy zaktualizować położenie skopiowanych prostokątów, aby ich podstawy posiadały aktualne położenie na wykresie.
USDJPY, interwał H1
Zapamiętaj!
Poziomy i układy z wyższych interwałów czasowych są zdecydowanie silniejsze.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.