Na interwale D1 widoczna jest w dalszym ciągu przewaga popytu nad podażą. Informacje makro dotyczące cięć zapasów ropy, dodatkowo sprzyjają wzrostom. Jeżeli ekspansja ceny będzie utrzymana, to wyhamowanie nastąpić może w ciekawym obszarze na wysokości okrągłego poziomu 55.00. To kurs, o którym wspominało wiele instytucji finansowych, jako potencjalnej zaporze podażowej. Na jego wysokości znajduje się bardzo silny cluster złożony z dwóch zniesień: 78.6% oraz 127.2%. W okolicach poziomu cenowego 55.00 są szanse na walkę byków z niedźwiedziami. Czy prognozy wielu traderów spełnią się i zaobserwujemy niedługo zwrot akcji na rynku ropy?
Ropa WTI, interwał D1
W przypadku odreagowania w postaci spadków, na interwale H1 istnieje szansa na powstanie geometrii. Potencjalna geometryczna korekta pędząca (zielone prostokąty) zakończenie posiada w okolicach kursu 51.60. W pobliżu tego kursu wypadają tzw. schody cenowe oraz zniesienie 23.6% (wynikające z pomiaru impulsu wzrostowego z H4). W ramach tego układu 1:1, może nastąpić aktywacja popytu i próba wybicia nowych szczytów.
Ropa WTI, interwał H1
Ropa WTI – komentarz video
Zapamiętaj!
Zawsze warto zakładać kilka wariantów, aby móc skutecznie reagować na bieżącą sytuację na rynku.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.