Z informacji medialnych, Sekretarz Skarbu przekazał republikańskim członkom Komisji Bankowej Senatu, że nie popiera rozwiązań ws. podatku granicznego przygotowanych przez Kongres. Usłyszeliśmy z różnych Agencji cytowane słowa Johna Powella z zarządu FED, który stwierdził, że marcowa podwyżka stóp procentowych jest omawiana i powinna być w trybie FED w najbliższym terminie przedyskutowana. Wyobraża sobie scenariusz 3 ruchów w tym roku, ale zrewidują to tak naprawdę dane które napłyną, z gospodarki. Wczoraj przemawiała też Loretta Mester z Cleveland, również ona akcentowała że FED jest bliski osiągnięcia celów zatrudnienia i inflacji.
Po wtorkowym przesłuchaniu w senacie D. Trumpa Model CME FED Watch podbił prawdopodobieństwo podwyżki marcowej z 20% do do a 77,5% pamiętajmy jednak że czynnik podbicia stanowił nie D. Trump bo jego wypowiedz lub reakcja rynków na dolara w trakcie i po przesłuchaniu była niewielka wręcz neutralna bo nic nie wniosła oprócz kupienie sobie i jego administracji czasu do ogłoszenia konkretów reformy podatkowej, a decyzja Williama Dudleya z oddziału FED w Nowym Jorku, który jest członkiem FOMC i który w interwiew dla CNN, powiedział że kwestia podwyżki stóp procentowych przez FED staje się coraz bardziej prawdopodobna ze względu na wyraźną poprawę sytuacji makroekonomicznej, oraz jej strategicznych perspektyw. Dodał też że w najbliższej przyszłości możemy taki ruch zobaczyć. Również John Williams z San Francisco (z prawem głosu w FOMC w tym roku) stwierdził, że stopy procentowe są zbyt niskie. Dlatego szansa na wzrost stóp procentowych wydaje się być pewna bo 15 marca jest już bliżej niż dalej. Dzisiejsze wystąpienia członków FED mogą jeszcze bardziej pompować, oczekiwania oraz potencjalne szanse na ten ruch, powoli jednak rynki zaczynają się koncentrować już nie w wypowiedziach członków FED lub D. Trumpa bo te są już wycenione ale w realnych odczytach danych którym należy się szczególnie przyglądać. Dzisiejsze odczyty ISM dla usług o godz. 16:00 są najważniejsze, (oczekiwany poziom 53,9 pkt.), ale najistotniejsze będą dane Departamentu Pracy, które zostaną 10 marca opublikowane.
Przyjrzyjmy się wykresowi GBPUSD:
Analiza jest przeznaczona dla inwestorów średnioterminowych szczególnie ciekawie miejsca znajdzie podaż w zaznaczonych regionach.
Możliwe scenariusze:
Następny prawdopodobny przystanek to okolice poziomu 1.22-1.22045 jednym z możliwych scenariuszy korekta popytowa do okolic poziomu 61.8 czyli 1.2260-1.2290 i przy utrzymaniu trendu spadki do 1.2140. Należy pamiętać że ostatnie dane wypadają gorzej od oczekiwań, również ryzyka jak n.p Hard Brexit jak i ryzyko recesji ale też ryzyka polityczne, takie jak problemy które narastają z ruchem społecznym w Szkocji uniezależnienia się od Wielkiej Brytanii, stanowią czynnik ryzyka. Należy pamiętać o ogólnej sytuacji ekonomicznej która z badań pogarsza się co może wpłynąć w średnim terminie na dalsze pogorszenie się oczekiwań.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.