W dniu dzisiejszym czekają nas ważne dane z Kanady o 14:30. Będzie to bilans handlu zagranicznego, czyli różnica między eksportem, a importem Kanady do wszystkich krajów. Poprzedni odczyt rozczarował i wyniósł około 0,9 mld. Wedle różnych źródeł, prognozy obecnego bilansu mieszczą się w przedziale 0,2 mld – 0,7 mld. Większość spodziewa się gorszego odczytu od wartości poprzedniej. Wobec tego należy pamiętać, że lepszy odczyt od prognoz (a nawet od wartości poprzedniej), może zdecydowanie wzmocnić CAD (dolara kanadyjskiego). Czym większe zaskoczenie, tym większa reakcja rynku. Jeśli prognozy analityków i traderów spełnią się, dane nie będą zbyt optymistyczne, to waluta Kanady może jeszcze mocniej się osłabić.
A jak ma się to do sytuacji technicznej? Na najpopularniejszym crossie z CAD, czyli na parze walutowej USDCAD powstają ciekawe potencjalne setupy.
W przypadku dalszych wzrostów (wariant z osłabieniem CAD), rynek może dotrzeć nawet na wysokość poziomu cenowego 1.35260. Znajduje się tam zniesienie 88.6%, które wynika z mierzenia całego impulsu spadkowego na interwale H4. Wcześniej rynek dość mocno zareagował na współczynnik 38.2%. Dlatego według metodologii harmonic tradingu, można oznaczyć potencjalną formację Nietoperza, której punkt D wypada na wspomnianym zniesieniu 88.6%. Ten współczynnik wewnętrzny znajduje się w obszarze cenowym, który stanowi zaporę podażową na wyższych interwałach czasowych. Byki nie potrafiły wielokrotnie przeforsować tego technicznego rejonu. Dzięki sile tej strefy, zwiększa się prawdopodobieństwo reakcji na formację harmoniczną Nietoperza.
USDCAD, interwał H4
Jeżeli nastąpi odreagowanie w postaci spadków (dolar kanadyjski będzie się umacniał), mogą one wyhamować dopiero w okolicach poziomu cenowego 1.32730. W tym technicznym obszarze znajduje się zakończenie potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej (zielonego prostokąty) na skali czasowej H1. Według metodologii overbalance, ta struktura może bronić widocznego impulsu wzrostowego. Wspomniany układ geometryczny jest dodatkowo potwierdzony współczynnikiem 38.2%, który bardzo dobrze współgra z korektami pędzącymi (poziomy te występują najczęściej w silnych impulsach).
Po przetestowaniu setupu geometrycznego może uaktywnić się ponownie popyt na tym rynku. Jedną z możliwości jest powstanie najpierw geometrii, a później, po silniejszych wzrostach, zaksięgowanie setupu harmonicznego. Te układy mogą pozostać aktualne nawet przez najbliższe dni.
USDCAD, interwał H1
Zapamiętaj!
Analiza fundamentalna bardzo często idzie w parze z analizą techniczną. Makro wypełnia technikę!
Więcej takich artykułów znajdziesz na: http://www.fiboteamschool.pl/blog/
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.