Aktualnie rynek walczy w okolicach geometrii:
Lokalnie cały czas jest w trendzie spadkowym.
Przed wybiciem śliwkowej strefy nie myślę o pozycjach długich.
Jakie zatem są okazje na podłączenie się do potencjalnych dalszych spadków?
Pierwsza to konfluencja overbalance’u, korekty prostej 1-do-1 i klastra Fibonacciego φ + √ϕ.
Druga to układ harmoniczny Leonarda lub nietoperza:
Ze względu na szeroką geometrię z interwału dziennego zalecałbym ostrożność z nienadzorowanymi pozycjami krótkimi. Moim zdaniem, jest to na ten moment już mało prawdopodobne, ale może ona zostać znacząco nadbita dołem i ostatecznie zarespektowana.
Dziś po południu publikowane są istotne dane ze Stanów Zjednoczonych, a że złoto wyceniane jest w dolarze to najprawdopodobniej do startu sesji w USA będzie konsolidacja. Jest spora szansa wypełnienia układów technicznych przy okazji publikacji makroekonomicznych. O godzinie 14:30 naszego czasu będzie szereg odczytów inflacji CPI i sprzedaży detalicznej (a więc istnieje ryzyko niejednoznacznej interpretacji). Następnie, o godzinie 16:00 będą wstępne odczyty sentymentów i oczekiwań przygotowywane przez uniwersytet w Michigan.
Autor: Michał Soczewka — trader indywidualny, pasjonat geometrii rynkowej oraz narzędzi Fibonacciego
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.