Amerykański dolar optymistycznie otwiera tydzień

0
437

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. Widoczna część wykresu jest również części średnioterminowego trendu spadkowego, który rozwijał się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Był to jednak dość ciężki okres do budowania pozycji, ponieważ rynek wykonywał dynamiczne i głębokie korekty wzrostowe.

Amerykański dolar optymistycznie otwiera tydzień


USDJPY H4

źródło: xStation

Silny opór

Otwarcie nowego tygodnia przynosi kontynuację piątkowej sesji amerykańskiej. Punktem zwrotnym dla notowań były okolice okrągłego poziomu cenowego 105,00. Pomimo kilku zbudowanych białych świec wzrostowych, rynek wygenerował ruch na północ na zaledwie 60-65 pipsów. Przybliża to jednak notowania coś blisko kluczowej strefy podażowej, która oparta jest na silnej biegunowości. Odnosimy się tutaj do poziomu cenowego 105,90. Dodatkowe potwierdzenie stanowi tutaj wewnętrzne mierzenie Fibonacciego 61,8%.

Poprzedni artykułZłoto, Dolar a może Bitcoin będą hitem tego tygodnia?
Następny artykułRynek kryptowalut – Ripple wysyła pozytywne sygnały
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.