Rynek kryptowalut – Ripple wysyła pozytywne sygnały

0
352

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut – XRP. Dynamika Ripple ujęta została z perspektywy interwału 4-godzinowego, co pozwala nam zaprezentować okres ostatnich kilku tygodni. W tym czasie kursu XRPUSD systematycznie spadał, kształtując ostatecznie dolne ograniczenie na poziomie cenowym 0,2250 USD. Jest to strefa popytowa oparta na szerokim mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Ukształtowany schemat dołków pozwala wyznaczyć tutaj formację oRGR, która zwiastuje odwrócenie trendu spadkowego.

Rynek kryptowalut   Ripple wysyła pozytywne sygnały


XRPUSD H4

źródło: xStation

Silny opór

Jeszcze podczas niedzielnych notowań kurs Ripple dynamicznie wzrósł. Weekendowy handel jest często bardziej szarpany i mniej wiarygodny, jednak obecnie widzimy próbę kontynuacji tej tendencji. Strefą docelową dla kupujących powinien być poziom cenowy 0,2650 USD. Mamy tu wyznaczony schemat na korekcie pędzącej AB=CD. Dodatkowym potwierdzeniem jest klasyczna biegunowość, która powinna być broniona przez stronę podażową.

Poprzedni artykułAmerykański dolar optymistycznie otwiera tydzień
Następny artykułCzy czeka nas nerwowy październik? Co przyniesie tydzień?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.