Amerykański dolar w ofensywie – Czekamy na sygnał kupna

0
221

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 630 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3,7740. Był to również moment, po którym na USDPLN-ie pojawiła się dynamiczna wyprzedaż. Na zakończenie stycznia rynek znalazł się bowiem o około 560 pipsów poniżej wspomnianego high.

Amerykański dolar w ofensywie   Czekamy na sygnał kupna

USDPLN H1

źródło: xStation

Sygnał wzrostowy?

W czwartkowy poranek notowania po raz kolejny testują techniczną strefę oporu 3,7420. Jest to poziom mierzenia 50% z ostatniej fali spadkowej. W obecnym tygodniu jest to już trzecie podejście, kiedy to kupujący próbują zwiększyć odreagowanie kursu USDPLN-a. Z każdym kolejnym podejście prawdopodobieństwo wybicia górą będzie rosło i szukamy tutaj bardziej sygnału wzrostowego, niż rozgrywania krótkich pozycji na odbiciu.

Poprzedni artykułStabilizacja cen srebra – Czy to dobry moment do zagrania?
Następny artykułDolar na oporze Fibonacciego. Bitcoin zbliża się do 40 000!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.