Stabilizacja cen srebra – Czy to dobry moment do zagrania?

0
249

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania srebra na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka z obecnego tygodnia, który ukształtowany został na poziomie cenowym 30 dolarów za uncję. Po tym fakcie na wykresie pojawiła się dynamiczna wyprzedaż, która realizowana była do wtorkowego popołudnia.

Stabilizacja cen srebra   Czy to dobry moment do zagrania?

 

SILVER M30

źródło: xStation

Pierwszy target

Zmienność na srebrze jest w ostatnich godzinach dość ograniczona. Kurs porusza się w wąskim przedziale cenowym 26,3 – 27,2 USD. Zakładając próbę wygenerowania większej korekty wzrostowej, naturalnym ograniczeniem powinna być strefa mierzenia Fibonacciego 38,2%. Jest to poziom cenowy 27,8 USD. Tam też będziemy szukać sygnałów podażowych na formacjach świecowych i próbować podłączyć się do tendencji spadkowej.

Poprzedni artykułŚwieca MOMENTUM na dolarze. Hossa na Bitcoinie trwa w w najlepsze
Następny artykułAmerykański dolar w ofensywie – Czekamy na sygnał kupna
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.