Amerykański dolar w ofensywie – Zbliżamy się realizacji scenariusza

0
119

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 350 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty wzrostowej, która wykorzystana jest w bieżącym scenariuszu technicznym. W ramach sesji poniedziałkowej i wtorkowej obserwowaliśmy postępujące spadki na głównej parze walutowej. Zakończenie tej tendencji przyniosło dzisiejsze ukształtowanie low po cenie 3,8825.

Amerykański dolar w ofensywie   Zbliżamy się realizacji scenariusza

USDPLN M30

źródło: xStation

Silny opór

Po godzinie 10:30 pojawił się zwrot notowań na północ. Dlatego też korzystając z mierzenia FE100 wyznaczamy potencjalny target dla korekty wzrostowej. Strefa oporu znajduje się na poziomie cenowym 3,8980 i potwierdzona jest przez wyraźną biegunowość obszaru.

Poprzedni artykułCzy to dobry moment na sprzedaż Ethereum?
Następny artykułZwrot na kryptowalutach. Czy to już koniec wzrostów?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.