Czy to dobry moment na sprzedaż Ethereum?

0
148

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 700 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od historycznego maksimum, które wyznaczone zostało na wysokości 4350 dolarów za baryłkę. Druga połowa maja była jednak okresem ogromnej wyprzedaży na rynku kryptowalut. W przypadku ETH kurs spadł poniżej 1800 USD.

Czy to dobry moment na sprzedaż Ethereum?

ETHUSD D1

źródło: xStation

Silny opór

Podczas sesji poniedziałkowej kurs wyraźnie przetestował kluczowy opór. Mówimy tutaj o poziomie cenowym 3 333 dolary za ETH, który oparty jest na najsilniejszym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo.

Obecnie pojawia się pierwsza podaż, a optymalnym interwałem transakcyjnym będzie interwał 4-godzinowy. Tam też należy upatrywać formacji świecowych z górnymi cieniami.

Poprzedni artykułEuforia na amerykańskich indeksach giełdowych
Następny artykułAmerykański dolar w ofensywie – Zbliżamy się realizacji scenariusza
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.