Analiza euro i dolara – kluczowe strefy średnioterminowe

0
597

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Rynek wysyła dziś dynamiczny sygnał popytowy na wykresie EURPLN. Średnioterminowa korekta wzrostowa została wybita, a kurs księguje pierwszy target przy współczynniku 38,2% ~ 4,2660. Rozegranie tego poziomu będzie kluczowe dla średnioterminowego trendu spadkowego. 

Analiza euro i dolara   kluczowe strefy średnioterminowe

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Słabość polskiej waluty widoczna jest również na wykresie USDPLN. Lipcowe szczyty są sukcesywnie poprawiane, a na horyzoncie pojawia się średnioterminowa strefa podażowa 3,8180. Poziom wyznaczają wcześniejsze reakcje sprzedających oraz mierzenie wewnętrzne 61,8%.

Analiza euro i dolara   kluczowe strefy średnioterminowe

USDPLN H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 09.07.2019 – stopa bezrobocia, zezwolenia na budowę
Następny artykułAnaliza techniczna Ripple – czy Ripple będzie dalej spadać ?
Łukasz Fijołek
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.