Bez rozstrzygnięć na brytyjskim funcie – Który kierunek warto zakładać?

0
201

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie rynek wyznaczył rozpiętość notowań o przedziale blisko 800 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu na poziomie cenowym 1,3480. Kolejne sesje to okres kiedy to amerykańska waluta wyraźnie zyskiwała do brytyjskiego funta. 

Bez rozstrzygnięć na brytyjskim funcie   Który kierunek warto zakładać?


GBPUSD H4

źródło: xStation

Kanał cenowy

W ostatnim czasie na wykresie GBPUSD zarysował się kanał cenowy, w którym poruszają się notowania. Wyjątkowo mocno testowane było dolne ograniczenie, które ukształtowane zostało na wysokości mierzenie Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom cenowy (1,2870), a z każdym kolejnym podejście prawdopodobieństwo wybicia dołem rośnie. W przypadku strefy podażowej odnosimy się do poziomu cenowego 1,3170. Mamy tu więc tak naprawdę dokładnie 300 pipsów przestrzeni rynkowej do utrzymania kanału horyzontalnego.

Poprzedni artykułDruga fala spadkowa na giełdach przed nami? Bitcoin reaguje na 161,8% fibo
Następny artykułDane makro 05.11.2020 – stopy procentowe USA
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.