Biegunowość wyznacza kluczowe poziomy na Ethereum

0
525

Po silnej fali spadkowej z końcówki lutego, kurs Ethereum ma wyraźny problem z odrabianiem straconej przestrzeni. Wyznaczony szczyt na poziomie 165 dolarów jest na tą chwilę bardzo odległy od aktualnej wyceny. Kluczowa okazała się strefa ZZB po cenie 140 dolarów, gdzie mamy bardzo precyzyjne reakcje kursu. Wcześniej w ramach wsparcia został tam wyznaczony dołek, a po wybiciu dołem kurs nie jest w stanie sforsować tej strefy oporu.

Biegunowość wyznacza kluczowe poziomy na Ethereum

ETHUSD H4

źródło: xStation

Wydaje się, że w najbliższych godzinach możliwy jest ponowny atak na najbliższy poziom popytowy ~ 123 – 125 dolarów. Mamy tam zgrupowanie dwóch mierzeń Fibonacciego 61,8% oraz 50%. Poziom również potwierdza silna biegunowość, a to element, który jest niezwykle skuteczny w ostatnim czasie na kryptowalutach. Okazja na dłuższy swing na Ethereum pojawi się dopiero w momencie wybicia z przedziału 123 – 140 dolarów.

Biegunowość wyznacza kluczowe poziomy na Ethereum
5 (100%) 2
Poprzedni artykułOd czego zacząć trading na rynku FOREX&KRYPTO?
Następny artykułDane makro 12.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.