Bitcoin konsoliduje przed wybiciem

0
333

Odrabiamy straty

Poniższy wykres prezentuje notowania głównego rynku kryptowalut – BTC w stosunku do amerykańskiego dolara. Prezentowany interwał 1-godzinowy pozwala uwzględnić wycenę BTCUSD w ujęciu ostatnich kilku miesięcy. Lewa strona obejmuje początek fali wzrostowej, która rozpoczęła się wraz ze spadkiem awersji do ryzyka na światowych rynkach finansowych. W marca bieżącego roku za jednego Bitcoina trzeba było zapłacić zaledwie 4000 dolarów. Był to zarazem najniższy poziom cenowy od mniej więcej 12 miesięcy.

Bitcoin konsoliduje przed wybiciem


BTCUSD D1

źródło: xStation

Szeroki popyt

Drugi i trzeci kwartał 2020 roku przynoszą wyraźne odreagowanie na rynku kryptowalut. Prekursorem kierunku północnego jeszcze oczywiście Bitcoin, który wyznacza szerokie trendy rynkowe. Wysoki optymizm utrzymał się aż do połowy sierpnia, a kur osiągnął maksimum po cenie 12 400 dolarów. Ostatnie kilkanaście sesji przynosi wyprzedaż kryptowalut, a w przypadku BTC zbliżamy się do okrągłej bariery 10 000 dolarów. Techniczną strefą popytową jest tutaj pułap mierzenia 38,2% fibo z całej fali wzrostowej.

Poprzedni artykułDaytrading na rynku FOREX
Następny artykułCzy dolar dalej będzie się umacniał?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.