Bitcoin o krok od wybicia z formacji trójkąta!

0
309

Spadek dynamiki

W ostatnim czasie obserwujemy ewidentny spadek zmienności na rynku kryptowalut. W przypadku Bitcoina możemy wyznaczyć bardzo techniczną formację trójkąta, która opisuje skalę wahań BTCUSD w ostatnich tygodniach. Maksymalny przedział cenowy jaki widoczny był od około dwóch miesięcy obejmuje kurs 8600 – 10 300 dolarów. Pomimo, że zakres jest dość duży to bardziej istotne jest tutaj tempo jego realizacji. Swing wzrostowy został wykonany w przeciągu kilku sesji, następnie dynamika na wykresie słabnie z każdym tygodniem.

Bitcoin o krok od wybicia z formacji trójkąta!


BTCUSD H4

źródło: xStation

Uwaga

Wybicie z formacji trójkąta w najbliższych godzinach jest przesądzone. Stwierdzenie to jest pozbawione ryzyka, ponieważ przedział wahań zgodnie z poprowadzonymi ograniczeniami jest już praktycznie minimalny. Dokonując dokładnego pomiaru rynek porusza się już pomiędzy 100 dolarowym marginesem. Niewiadomy pozostaje oczywiście kierunek wybicia, który obierze rynek. Mamy przygotowany scenariusz ze strefą popytową, którą można byłoby rozegrać w przypadku spadków w kolejnych dniach. Poziom wsparcia to kurs 8300 dolarów i potwierdzony jest przez majowe minima.

Poprzedni artykułSpekulacja intuicyjna z wykorzystaniem technik Fibonacciego
Następny artykułTrading Fibonacciego na giełdzie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.