Bitcoin – podwójna korekta wzrostowa oraz kluczowa strefa popytowa

0
759

ANALIZA TECHNICZNA BITCOIN

Szeroka perspektywa na rynku Bitcoina odnosi się przede wszystkim do strefy wsparcia 8800 – 9000 dolarów. Jest to poziom potwierdzony biegunowością oraz głębokim mierzeniem FE100. Myślę, że jest to strefa, która musi być wybroniona, aby rynek kontynuował tegoroczny trend wzrostowy. Ewentualne wybicie dołem będzie miało prawdopodobnie mocno negatywne konsekwencje dla całego rynku kryptowalut, ponieważ trzeba pamiętać o silnie dodatniej korelacji  szerokiego rynku z BTC.

Bitcoin   podwójna korekta wzrostowa oraz kluczowa strefa popytowa

BTCUSD D1

źródło: xStation

W ostatnich godzinach cena próbuje odrabiać straty z obecnego tygodnia. Uwagę zwracają dwa targety wzrostowe, które wyznaczamy z pomocą małego i dużego mierzenia OneToOne. O rozegraniu konkretnej strefy podażowej, będą decydować dodatkowe potwierdzenia techniczne oraz dynamika notowań.

Bitcoin   podwójna korekta wzrostowa oraz kluczowa strefa popytowa

BTCUSD H4

źródło: xStation

Bitcoin – podwójna korekta wzrostowa oraz kluczowa strefa popytowa
5 (100%) 2
Poprzedni artykułAnaliza techniczna Iota- Czy czekają nas spadki?
Następny artykułAnaliza techniczna Ethereum Classic-czy to już koniec?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.