Bitcoin utrzymuje psychologiczną barierę 10 000 USD

0
315

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty – BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować zmienność Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Widoczny trend spadkowy rozpoczyna się od wierzchołka w okolicy poziomu cenowego 12 400 dolarów. Tendencja z połowy sierpnia utrzymuje się do dzisiaj, natomiast obserwujemy coraz mniejsze zdecydowanie sprzedających. Wrześniowe minimum zostało ukształtowane nieco poniżej psychologicznej bariery 10 000 USD. Będzie to z pewności istotny punkt odniesienia dla kontynuacji trendu spadkowego.

Bitcoin utrzymuje psychologiczną barierę 10 000 USD


BTCUSD H4

źródło: xStation

Strefa ZZB

Bazując na horyzontalnych poziomach technicznych, kluczowa jest dla nas strefa podażowa po cenie 11 150 dolarów. Jest to poziom oparty na silnym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo oraz potwierdzony biegunowością. Kilka dni temu widzieliśmy pierwsza próbę wybicia, która zakończyła się zdecydowaną reakcją strony podażowej. Poglądowo prowadzimy również górne i dolne ograniczenie notowań. W ostatnich godzinach rynek potwierdził budujący się lokalny trend wzrostowy.

Poprzedni artykułGeometria Fibonacciego na rynku FX
Następny artykułDocelowy poziom spadków na DAXie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.