Docelowy poziom spadków na DAXie

0
329

Trend horyzontalny

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX. Ujęty horyzont czasowy obejmuje ostatnie obecny tydzień notowań, który przedstawiony jest na świecach 15-minutowych. Widoczna sekwencja notowań nie pozwalała na zbyt zyskowne zagrania średnioterminowe. Notowania wykonywały częste zwroty, na których można było oprzeć atrakcyjny DayTrading.

Docelowy poziom spadków na DAXie


DAX M15

źródło: xStation

Cluster

Piątkowa sesja przynosi dość znaczną wyprzedaż na parkietach giełdowych. Na otwarciu rynku kasowego, kontrakt DE30 wyceniany był na 12 620 punktów. Po kilku godzinach handlu spadki osiągnęły w maksymalnym rozmiarze około 300 punktów. Widoczne minimum zostało ukształtowane dość blisko kluczowej strefy popytowej ~ 12 250 punktów. Jest to poziom oparty na dwóch silnych mierzeniach zewnętrznych 161,8% + 161,8% fibo.

Poprzedni artykułBitcoin utrzymuje psychologiczną barierę 10 000 USD
Następny artykułKorekta czy powrót kryzysu? Co przyniesie tydzień?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.