Bitcoin w trendzie wzrostowym – Czekamy na okrągłe 20 000 dolarów

0
217

Szeroka skala

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty – BTC na szerokim interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich trzech lat. Jest to podyktowane ostatnią zmiennością i bardzo silnymi wzrostami na rynku kryptowalut. Lewa strona wykresu rozpoczyna się bowiem w czwartym kwartale 2017 roku, kiedy to notowania BTCUSD osiągnęły dotychczasowe maksima historyczne. W obecnym tygodniu pułapy ten zostały już niemal wyrównane.Bitcoin w trendzie wzrostowym   Czekamy na okrągłe 20 000 dolarów

 


BTCUSD W1

Nowe maksy?

źródło: xStation

Mniej więcej od połowy marca bieżącego roku rynek kryptowaluty porusza się w trendzie wzrostowym. Duże znaczenie ma tutaj wycena Bitcoina, z którym wiele monet cyfrowych jest wysoce skorelowanych. Zaliczając kilka wzrostowych tygodniu z rzędu, notowania BTCUSD są już bardzo blisko wyrównania historycznych szczytów. Jednak dokonując technicznych pomiarów korekty z drugiej połowy 2019 roku i pierwszego kwartału 2020, docelowym poziomem dla strefy podażowej jest okrągła bariera 20 000 dolarów za jednego Bitcoina. Mamy tam bowiem głębokie mierzenie zewnętrzne 161,8% fibo.

Poprzedni artykułDane makro 25.11.2020 – wnioski o zasiłek, protokół FOMC
Następny artykułCzy jest szansa na wzrosty amerykańskiego dolara?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.