Bitcoin wraca ponad barierę 50 000 dolarów!

0
147

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 36 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 64 300 USD. Jest to zarazem historyczne maksimum jakie pojawiło się na wykresie Bitcoina. Następstwem takiego scenariusza była późniejsza realizacja zysków.

Bitcoin wraca ponad barierę 50 000 dolarów!

BTCUSD D1

źródło: xStation

Okrągły poziom

Otwarcie nowego tygodnia przyniosło przebicie bariery 50 000 dolarów. Kurs BTCUSD zbliża się do kluczowego mierzenia Fibonacciego – 61,8%. Tam też znajduje się aktualna strefa podażowa dla notowań.

Wyznaczony opór odnosi się do  strefy cenowej 50 800 USD. Ewentualnych sygnałów spadkowych, powinniśmy upatrywać na interwale 4-godzinowym.

Poprzedni artykułAKADEMIA TRADINGU – Zaawansowany skaner Fibonacciego do tradingu na rynku FOREX
Następny artykułKolejna okazja do sprzedaży na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.