Kolejna okazja do sprzedaży na ropie naftowej?

0
125

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o  rozpiętości mniej więcej 6,90 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty wzrostowej, która kształtowana była w drugim tygodniu sierpnia. Fala wzrostowa zakończyła się ukształtowaniem lokalnego high po cenie 71,90 USD.

Kolejna okazja do sprzedaży na ropie naftowej?

WTI H1

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Analizując średnioterminowe ruchy na rynku ropy naftowej, mniej więcej od początku drugiego półrocza kurs porusza się w trendzie spadkowym. Obecnie budowana jest lokalna korekta, której target wyznaczamy z użyciem mierzenia Fibonacciego.

Targetem wzrostowym jest tutaj  pułap współczynnika 38,2%. Zatem poziom oporu dla notowań ropy naftowej odnosi się do kursu 67,60 – 67,65 USD. Silnym potwierdzeniem jest tutaj wyraźna biegunowość obszaru.

Poprzedni artykułBitcoin wraca ponad barierę 50 000 dolarów!
Następny artykułCzy Fed wywoła korektę? | Co przyniesie tydzień? dr Przemysław Kwiecień, 23.08.2021
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.