Bitcoin wysyła potężny sygnał kupna!

0
413

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Odnosimy się tutaj do szerokiego interwału tygodniowego, ponieważ ostatnie rozstrzygnięcia windują cenę Bitcoina na dawno nieobserwowane wyceny. Widoczny wykres obejmuje się okres ponad trzech lat notowań BTCUSD, gdzie widoczne jest historyczne maksimum w okolicy 20 000 dolarów. Kluczowym rozstrzygnięciem podczas ostatnich sesji było wybicie górą wierzchołka z 2019 roku, który ukształtowany jest na kluczowym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo (13 300 USD).Bitcoin wysyła potężny sygnał kupna!


BTCUSD W1

źródło: xStation

Sygnał wzrostowy

Obecnie obserwujemy trzeci tydzień silnych wzrostów z rzędu. Rynek wybija górą okrągły poziom cenowy 14 000 dolarów i kontynuuje wzrosty. W ten sposób otwiera nam się perspektywa z szerokim układem harmonicznym Gartleya. Jest to bowiem pierwszy poziom docelowy na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo.

Poprzedni artykułZłoto na celowniku. Dolar wypełnia układ harmoniczny
Następny artykułPrzygotuj się na odbicie amerykańskiego dolara
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.