Przygotuj się na odbicie amerykańskiego dolara

0
411

Odbicie

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania dokonały przedziału wahań o rozpiętości około 2 500 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od minimum po kursie 3,7250. Końcówka września była jednak wyjątkowo optymistyczna dla kupujących amerykańską walutę.

Przygotuj się na odbicie amerykańskiego dolara


USDPLN H4

źródło: xStation

Dynamiczne spadki

Ogólny efekt amerykańskich wyborów przekłada się na tą chwilę na spadki USD. Nadal do końca nie wiemy o ostatecznym rozstrzygnięciu co przekłada się wyjątkowo na spadek awersji do ryzyka tym razem. Kapitał ucieka z bezpiecznych aktywów i przenosi się do rynków akcyjnych oraz bardziej egzotycznych walut, w tym do PLN-a. Obecnie widzimy próbę wybicia dołem ostatniego wsparcia, które ukształtowane jest na okrągłym poziomie 3,8400. Dalsze spadki otwierają scenariusz z układem AB-CD na korekcie pędzącej. Celujemy tam w target spadkowy po kursie 3,8000.

Poprzedni artykułBitcoin wysyła potężny sygnał kupna!
Następny artykułDane makro 06.11.2020 – zmiana zatrudnienia, stopa bezrobocia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.