Bitcoin zyskuje na wartości. Korekta wzrostowa czy zmiana trendu?

0
249

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 7 500 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 66 900 dolarów. Po tym fakcie na wykresie Bitcoina pojawiła się dość zdecydowana wyprzedaż. Kurs przez kilka sesji poruszał się w trendzie spadkowym, bez większej korekty. Odreagowanie pojawia się dopiero pod koniec weekendu i kontynuowane jest dziś.

Bitcoin zyskuje na wartości. Korekta wzrostowa czy zmiana trendu?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Korekta

Targetem dla notowań jest pułap współczynnika 61,8% fibo, który znajduje się na poziomie cenowym 64 000 dolarów. Potwierdzeniem strefy podażowej jest wyraźna biegunowość zaznaczonego obszaru. Obecne wzrosty możemy poprowadzić zgodnie z zielona linią trendu, która obrazuje dynamikę tego odreagowania.

Bitcoin zyskuje na wartości. Korekta wzrostowa czy zmiana trendu?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułAKADEMIA TRADINGU – Geometria Fibonacciego w tradingu
Następny artykułKonsolidacja na EURUSD – Próbujemy rozgrywać dolne ograniczenie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.