Brak reakcji na decyzję RPP – Przyspiesza wyprzedaż PLN-a

0
196

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 7 000 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4,3100. Kolejne trzy kwartały to okres słabości amerykańskiego dolara w stosunku do polskiej waluty.

Brak reakcji na decyzję RPP   Przyspiesza wyprzedaż PLN a

USDPLN W1

źródło: xStation

Szeroki opór

Pomimo środowej podwyżki stóp procentowych w Polsce, dzisiejsza wycena USDPLN-a ponownie zmierza w kierunku północnym. Wracamy więc ze scenariusze wzrostowym, w którym strefa podażowa znajduje się na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. W kontekście dokładnego kursu celujemy w poziom cenowy 4,0400.

Brak reakcji na decyzję RPP   Przyspiesza wyprzedaż PLN a

USDPLN D1

źródło: xStation

Poprzedni artykułRopa WTI wypełnia geometrię OneToOne. Breakout na Bitcoinie?
Następny artykułGłęboka korekta na ropie naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.