Głęboka korekta na ropie naftowej

0
212

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 24 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 62 dolary za baryłkę. Po tym fakcie pojawiła się kolejna kontra ze strony kupujących. W ramach swingu wzrostowego kurs ropy przekroczył 85 dolarów za baryłkę. 

Głęboka korekta na ropie naftowej

WTI D1

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Obecnie kurs WTI spada poniżej okrągłej bariery 80 dolarów za baryłkę. Korekta spadkowa wyraźnie nabiera więc tempa. Scenariusz techniczny zakłada pułap popytowy na wysokości mierzenia Fibonacciego 38,2%. Wskazana strefa odnosi się do wyceny 76,50 USD.

Głęboka korekta na ropie naftowej

WTI H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułBrak reakcji na decyzję RPP – Przyspiesza wyprzedaż PLN-a
Następny artykułStrefa kierunkowa na wykresie Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.