Strefa kierunkowa na wykresie Bitcoina

0
248

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 9 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 66 900 USD. Po tym fakcie pojawiła się dynamiczna realizacja zysków, a wartość Bitcoina spadła o ponad 13% w przeciągu 7 sesji.

Strefa kierunkowa na wykresie Bitcoina

WTI D1

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Kluczowy poziom na Bitcoinie dotyczy mierzenia Fibonacciego 61,8%. Wskazany opór odnosi się do ceny 63 500 dolarów za Bitcoina. W ramach ostatnich wzrostów prowadzimy poglądową linie trendu. W ostatnich godzinach pojawia się podbicie notowań, które zbliża kurs do strefy kierunkowej.

Strefa kierunkowa na wykresie Bitcoina

WTI H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułGłęboka korekta na ropie naftowej
Następny artykułProjekty edukacyjne FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.