Brak sygnałów kupna na indeksie WIG20

0
209

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu giełdowego WIG20. Horyzont czasowy ostatniego kwartału został przedstawiony na interwale 4-godzinowym. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 230 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego wierzchołka cenowego po okrągłym kursie 2 100 punktów. Po tym fakcie na polskim rynku akcyjnym pojawiła się wyraźna realizacja zysków.

Brak sygnałów kupna na indeksie WIG20

WIG20 H4

źródło: xStation

Wewnętrzne fibo

W dniu dzisiejszym rynek potwierdził kluczową strefę podażową. Odnosimy się tutaj do pułapu wewnętrznego współczynnika 61,8% fibo. Analizowany opór wskazuje kurs 2 010 punktów. Poziom ten oczywiście pozostaje aktualny. Widoczna zrzucenie na południe powoli zbliża się do lokalnego wsparcia. Dokonując pomiaru ostatniej fali, uzyskujemy scenariusz ze strefą popytową po kursie 1 955 punktów. Wyznacznikiem jest tutaj mierzenie Fibonacciego 38,2%.

Poprzedni artykułJaki kierunek obstawiać na Bitcoinie?
Następny artykułNerwowa końcówka tygodnia na giełdach. Dolar na 61,8% fibo
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.