Jaki kierunek obstawiać na Bitcoinie?

0
245

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej BTC, na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 10 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 50 000 dolarów. Po tym fakcie na rynku kryptowalut pojawił się wyraźny popyt. Był to okres końcówki marca, który zaliczamy do wyjątkowo pozytywnych dla branży.

Jaki kierunek obstawiać na Bitcoinie?

BTCUSD H4

źródło: xStation

Wewnętrzne fibo

Korekta spadkowa na Bitcoinie w ostatnich godzinach wyhamowała. W ramach lokalnych spadków możemy wyznaczyć strukturę na korekcie pędzącej AB=CD. W związku z tym otrzymujemy format FE100 z lokalnym oporem po cenie 58 520 dolarów. Scenariusz większego rzędu zakłada dalszą przecenę kursu BTCUSD i osiągniecie pułapu 53 900 dolarów. Zielona strefa popytowa oparta jest na wewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 61,8%.

Poprzedni artykułPiąta fala na indeksach zakończy wzrosty? Reakumulacja na Bitcoinie
Następny artykułBrak sygnałów kupna na indeksie WIG20
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.