Cena ropy – czy domkniemy lukę weekendową?

0
356

Bazując na weekendowej panice, ceny ropy wyznaczyły wierzchołek na poziomie głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Jest to poziom 63 dolarów za uncję, który będzie stanowił opór w kolejnych dniach lub tygodniach. W ostatnich godzinach nastąpiła silna realizacja zysków wśród kupujących, co sprowadza wykres w kierunku domknięcia luki weekendowej.

Cena ropy   czy domkniemy lukę weekendową?

WTI H4

źródło: xStation

Na tą chwilę jednak trwa walka na poziomie wsparcia, który stanowi wyraźna strefa ZZB. Jest to poziom cenowy 58,5 USD i jego rola kierunkowa jest oczywista. Dlatego też popytowe formacje w tych okolic będą okazją dla długich pozycji, natomiast wybicie dołem wspomnianej biegunowości to sygnał do spadków i zaksięgowania ~ 54,90 USD.

Cena ropy – czy domkniemy lukę weekendową?
5 (100%) 1
Poprzedni artykuł[WEBINAR] Markowanie ceny, sztuczny popyt, najczęstsze pułapki w tradingu
Następny artykułAnaliza techniczna Bitcoin-jak długo jeszcze?
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.