Cena ropy i funta brytyjskiego – czy jest szansa na zakończenie korekty?

0
619

ANALIZA TECHNICZNA WTI

Od ostatniego tygodnia kwietnia, na rynku ropy naftowej trwa korekta wcześniejszych wzrostów. Cena czarnego złota z poziomu 66,5 USD za baryłkę WTI, znajduje się coraz bliżej bariery 50 dolarów. Poziom 51,8 USD jest jednak istotnym wsparciem dla kursu, a potwierdza go szerokie mierzenie Fibonacciego 38,2%.

Cena ropy i funta brytyjskiego   czy jest szansa na zakończenie korekty?

WTI H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Podobna fala spadków widoczna jest na brytyjskim funcie. Od początku maja kurs coraz wyraźniej spada poniżej okrągłej bariery 5,00. Odreagowania warto szukać przy głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% (4,7950). 

Cena ropy i funta brytyjskiego   czy jest szansa na zakończenie korekty?

GBPPLN D1

źródło: xStation

Cena ropy i funta brytyjskiego – czy jest szansa na zakończenie korekty?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułCo się dzieje z IOTA ?
Następny artykułSkuteczność układów technicznych na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.