Ceny złota próbują odreagowywać. W jaki poziom warto celować?

0
423

Dynamiczne spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu metalu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 160 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego ~ 1960 USD. Był to również moment, po  którym na rynku złota pojawiła się dynamiczna przecena. Zmianę sentymentu można przyporządkować rozpoczęciu nowego roku kalendarzowego, gdyż kierunek południowy został obrany właśnie 2-3 sesji od otwarcia stycznia.

Ceny złota próbują odreagowywać. W jaki poziom warto celować?

GOLD H1

źródło: xStation

Wewnętrzne fibo

Na początku drugiego tygodnia stycznia notowania wyhamował. Zmienność pozostała na dość przyzwoitym poziomie, jednak problem może być brak sesji kontynuacyjnych. Jeżeli będziemy szukać układu na kilka sesji i duży zakres cenowy, możemy mieć kłopot ze zrealizowaniem takiego schematu. Bieżący tydzień rozpoczyna się od reakcji w okolicy okrągłej bariery 1800 dolarów za uncję. Wykres wykonuje lokalną korektę wzrostową, której targetem powinna być strefa podażowa 1862 USD.

Poprzedni artykułCzy inflacja powróci? – Co przyniesie tydzień? -18.01.2021
Następny artykułBitcoin zbliża się do lokalnego oporu
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.