Bitcoin zbliża się do lokalnego oporu

0
273

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 250 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego wierzchołka na zakończenie drugiego tygodnia stycznia. Rynek BTCUSD osiągnął wtedy barierę 40 000 dolarów. Kolejne sesje przyniosły jednak realizację zysków i dość dynamiczne spadki cenowe.

Bitcoin zbliża się do lokalnego oporu

BITCOIN M30

źródło: xStation

Wewnętrzne fibo

Poniedziałkowa sesja przynosi znaczy popyt na wykresie BTCUSD. Notowania po godzinie 12 jeszcze przyspieszają i zbliżają się do strefy podażowej 37 600 dolarów. Oczekiwany poziom wynika z silnego mierzenia wewnętrznego 61,8% fibo, a dodatkowe potwierdzenie stanowi silna biegunowość obszaru.

Poprzedni artykułCeny złota próbują odreagowywać. W jaki poziom warto celować?
Następny artykułCzy popyt wraca na rynek metali szlachetnych?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.