Czy popyt wraca na rynek metali szlachetnych?

0
192

Wzrostowy grudzień

Poniższy wykres przedstawia notowania srebra na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu metalu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od średnioterminowej korekty spadkowej, która kształtowana była przez większość listopada. Doprowadziła ona do ukształtowania minimum cenowego na obecnym wykresie ~ 21,90 USD. Momentem kluczowym był początek grudnia, który przyniósł wyraźną zmianę sentymentu na rynku metali szlachetnych.

Czy popyt wraca na rynek metali szlachetnych?

SILVER H4

źródło: xStation

Dwa mierzenia

Przez ostatnie tygodnie 2020 roku, kapitał wyraźnie płynął do srebra i złota. Popyt na SILVER utrzymywał się w zasadzie do końcówki pierwszego tygodnia stycznia. Jest to w dużej mierze związane z wycenami amerykańskiego dolara, gdyż wartość metalu określa jest właśnie w tej walucie. Obecnie rynek próbuje odbijać z okolicy 24 dolarów za uncję. Mamy tam silną strefę popytową, która opiera się na mierzeniu FE100 oraz 61,8% fibo.

Poprzedni artykułBitcoin zbliża się do lokalnego oporu
Następny artykułKryptowaluty ponownie w ofensywie. Jaki poziom może osiągnąć Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.