Kryptowaluty ponownie w ofensywie. Jaki poziom może osiągnąć Ethereum?

0
248

Historyczny szczyt

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych waluty cyfrowych – ETH. Rynek obejmuje szeroki zakres wahań ponad trzech lat i został przedstawiony z perspektywy interwału tygodniowego. Związane jest to z ostatnimi wydarzeniami na rynku kryptowalut, które silnie zyskują na wartości. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od aktualne jeszcze maksimum historycznego na Ethereum. Jest to pułap cenowy 1415 dolarów.

Kryptowaluty ponownie w ofensywie. Jaki poziom może osiągnąć Ethereum?

SILVER H4

źródło: xStation

Dwa mierzenia

Obecny tydzień na wykresie ETHUSD przynosi dynamiczny zwrot na północ. Stosuje tutaj określenie zwrot, gdyż pomimo dużej zmienności, ubiegły tydzień zamknięty został na minus. Tymczasem kurs Ethereum zbliża się do bariery 1400 dolarów i zarazem niewiele wyżej umiejscowionego historycznego szczytu. Patrząc na taki układ sił na rynku kryptowalut, najbliższe sesje powinny stanowić kontynuację trendu. Wyznaczamy zarazem szeroki target dla kupujących, który opiera się na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 127,2%. Analizowana strefa podażowa wypada po kursie 1770 dolarów.

Poprzedni artykułCzy popyt wraca na rynek metali szlachetnych?
Następny artykułPowrót hossy na indeksach giełdowych? Kluczowy opór Fibonacciego na Złocie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.