Chwilowy przystanek w spadkach czy trwalsze odbicie? Kurs franka na ciekawych poziomach

0
854

Opór na wykresie tygodniowym dalej w mocy

Mocny techniczny ruch wzrostowy na parze CHFJPY, który trwał od października 2019 zatrzymał się na zniesieniu 61.8 ostatniego trendu spadkowego. Spadki osiągnęły już ponad 200 pipsów a najbliższy ciekawy poziom wsparcia z tej perspektywy czasowej jest niżej w okolicach 110.80-111.00. Uruchomienie popytu i powrót do wzrostów z tych obszarów zachowałoby sekwencję wyższych szczytów i dołków czyli trend wzrostowy wg teorii Dow’a a wybicie poziomu 61.8 Fibo mgłoby doprowadzić do wypełnienia układu Gartleya na zniesieniu 78.6 (ok. 115.64).

Chwilowy przystanek w spadkach czy trwalsze odbicie? Kurs franka na ciekawych poziomach

CHFJPY – W1

Źródło: xStation

Scenariusze zagrania z interwału H4

Przechodząc na wykres H4 widzimy ruch spadkowy od połowy stycznia 2020, który przez pół miesiąc konsolidował się w postaci formacji trójkąta symetrycznego. 13.02.2020 nastąpiło wybicie dołem z tej formacji i kurs testuje lokalne wsparcie w okolicach 111.75.

Zagranie short: Pomysłem na dołączenie się do ostatniej tendencji spadkowej byłoby poczekanie na powrót ceny do zniesienia 38.2 ostatniego swingu spadkowego. Tam znajduje się również ZZB czyli opór, który wcześniej zadziałał jako wsparcie. Okolice 112.23 są więc ciekawą strefą podażową dla dalszych spadków.

Zagranie long: Ciekawy klaster Fibo znajduje się nieco niżej od obecnych poziomów. Mierzenie całego ruchu wzrostowego daje nam zniesienie 61.8 na poziomie 110.90. Z kolej pomiar POK czyli ostatniej korekty wzrostowej wyznacza silne zewnętrzne mierzenie 161.8 bardzo precyzyjnie w pobliżu poziomu 61.8 Fibo. Dodatkowo ten poziom zadziałał dwukrotnie jako wsparcie w przeszłości. Reakcja ceny w postaci świecy na tym obszarze byłaby dobrą okazją na zagranie long.

Chwilowy przystanek w spadkach czy trwalsze odbicie? Kurs franka na ciekawych poziomach

CHFJPY – H4

Źródło: xStation