Ciekawy motyw na srebrze – Czy to okazja do zakupów?

0
247

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania srebra na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich pięciu tygodni sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2,60 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego 22,27 USD za uncję srebra. Był to moment wielkie dynamiki na wykresach metali szlachetnych i sierpniowe otwarcie sesji azjatyckiej. Rynek dość szybko ustabilizował handel i powoli zaczął odrabiać poniesione straty.

Ciekawy motyw na srebrze   Czy to okazja do zakupów?

SILVER H4

źródło: xStation

Scenariusz zakupowy

Od kilku sesji realizowany jest wyraźny scenariusz korekcyjny, w odniesieniu do ostatniej fali wzrostowej. Notowania odbijają się od bariery cenowej 24,85 USD i kontynuują spadki. Uwagę zwraca strefa cenowa na wysokości mierzenia 50%. Na wyznaczonym poziomie nieco brakuje precyzji, jednak uważam, że pozycja długa w okolicy 23,50 USD będzie bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

Poprzedni artykułOneToOne na spadki na EURUSD. Markowanie ceny na Litecoinie?
Następny artykułJapoński jen traci na wartości – Jak wykorzystać ten trend?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.