Japoński jen traci na wartości – Jak wykorzystać ten trend?

0
160

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 85 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 110,45. Druga część tygodnia należała jednak do sprzedających, a kurs Ujka zaliczył dość dynamiczny spadek. Widoczne low ukształtowane zostało podczas czwartkowego popołudnia ~ 109,60.

Japoński jen traci na wartości   Jak wykorzystać ten trend?

USDJPY M30

źródło: xStation

Druga szansa?

W dniu wczorajszym notowania potwierdziły techniczną strefę oporu 110,12. Została ona wyznaczona z pomocą mierzenia Fibonacciego 61,8%. Silnym potwierdzeniem dla tego poziomu oporu jest wyraźna biegunowość na tym obszarze.

Dzisiejsze podejście na północ stanowi tak naprawdę drugą szansę od rynku, aby załapać się na krótkie pozycje w tym obszarze cenowym.

Poprzedni artykułCiekawy motyw na srebrze – Czy to okazja do zakupów?
Następny artykułRopa naftowa kontynuuje trend wzrostowy
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.