Ropa naftowa kontynuuje trend wzrostowy

0
149

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 12,5 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 74,25 USD. Był to zarazem przełom lipca i sierpnia, który przyniósł wyraźną zmianę sentymentu na rynku ropy naftowej. Kurs przez trzy kolejne tygodnie budował swing spadkowy, na którym opieramy większość obecnego scenariusza technicznego.

Ropa naftowa kontynuuje trend wzrostowy

WTI H4

źródło: xStation

Głęboki opór

Widoczna fala wzrostowa osiąga właśnie głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6 fibo. Jest to współczynnik, który został wyznaczony z pomiaru całego swingu spadkowego.

Obserwujemy poziom cenowy 71,60 USD, na którym opiera się zaznaczona strefa podażowa. Optymalnym interwałem transakcyjnym powinien być interwał 1-godzinowy oraz 4-godzinowy.

Poprzedni artykułJapoński jen traci na wartości – Jak wykorzystać ten trend?
Następny artykułWzrostowy tydzień na Bitcoinie. Czy zobaczymy kontynuację?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.