Wzrostowy tydzień na Bitcoinie. Czy zobaczymy kontynuację?

0
195

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania Bitcoina na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 10 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 52 900 USD. Po tym fakcie to strona podażowa zdominowała rynek kryptowalut. Od drugiego tygodnia września zmienność na Bitcoinie jednak znacząco spadła.

Wzrostowy tydzień na Bitcoinie. Czy zobaczymy kontynuację?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Mierzenie 50%

Widoczny powyżej scenariusz techniczny opiera się na mierzeniu dynamicznej fali spadkowej. Kurs Bitcoina zaliczył tąpniecie, po którym wycena spadła chwilowo poniżej 43 000 dolarów. W dniu dzisiejszym zbliżamy się do mierzenia 50% z przytoczonej fali spadków.

Zwracam uwagę na tą strefę horyzontalną jako potencjalny pułap oporu. Jest to poziom techniczny po kursie 47 800 dolarów. Decydujące na tym obszarze powinny być formacje świecowe.

Poprzedni artykułRopa naftowa kontynuuje trend wzrostowy
Następny artykułCzy ten harmonic zadziała na USDJPY? Bitcoin realizuje zakładany scenariusz
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.