SPOJRZENIE TECHNICZNE Z DWÓCH INTERWAŁÓW CZASOWYCH
Najpierw rzut oka na perspektywę tygodniową, w której mamy dominujący trend spadkowy trwający od początku 2018 roku. Na poziomie 1.49 widoczny jest silny opór, który wcześniej jako wsparcie był wielokrotnie testowany. W sierpniu 2019 poziom ten był już testowany dwukrotnie jako opór, czyli zadziałała zasada zmiany biegunów (ZZB). Wspomniany opór pokrywa się z mierzeniem 38,2% Fibo ostatniego ruchu spadkowego.
EURCAD W1
Źródło: xStation
Na wykresie dziennym widoczna jest sekwencja kolejnych wyższych dołków. Kurs pary EURCAD mocno zyskał w dniu wczorajszym po gwałtownym spadku cen ropy, z którą dolar kanadyjski jest skorelowany. Dokonując mierzenia Fibo całego ruchu spadkowego od sierpnia 2019 otrzymujemy możliwą tworzącą się formację harmoniczną Leonarda. Zniesienie 50% Fibo było testowane pod koniec października, po czym kurs odpadł od tego poziomu. Jeśli para zdoła pokonać nowe szczyty, dobra strefa podażowa pojawi się właśnie na poziomie zniesienia 78,6% Fibo wypełniając formację Leonarda (poziom ok. 1.487).
EURCAD D1
Źródło: xStation
WYKRES ROPY
W dniu wczorajszym ropa wybiła dołem ze wzrostowego kanału cenowego, co może sugerować dalsze spadki. To z kolei mogłoby wpływać na osłabienie dolara kanadyjskiego.
ROPA WTI H4
Źródło: xStation
Należy mieć na uwadze dzisiejsze dane dla dolara kanadyjskiego (godzina 14.30) oraz zapasy ropy naftowej (godz. 16.30), które mogą zachwiać kursem wyżej wymienionych instrumentów.