Coraz bliżej sygnału na Bitcoinie

0
201

Korekta spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania Bitcoina na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 700 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która jest podstawą dla obecnego scenariusza technicznego. Widoczne low odnosi się do sobotniego poranka i wyceny na poziomie 34 400 USD.

Coraz bliżej sygnału na Bitcoinie

BTCUSD H1

źródło: xStation

Dwa poziomy

Przed zamknięciem ostatniego weekendu, notowania BTCUSD wykonały dynamiczne ruchy na północ. Tendencja ta była kontynuowana w pierwszej połowie bieżącego tygodnia. Wtorkowe high to wycena na poziomie 41 150 USD. Zapoczątkowane w środę spadki osiągają pułap cenowy mierzenia FE100. Jest to strefa wsparcia po cenie 37 300 dolarów. Lokalny układ AB=CD wyznacza nam z kolei najbliższy opór, który odnosi się do kursu 38 450 USD.

Poprzedni artykułPiątkowa sesja na indeksie DAX – Przygotowanie pod scenariusz spadkowy?
Następny artykułCo oznacza decyzja Fed? | dr Przemysław Kwiecień, 21.06.2021
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.