Piątkowa sesja na indeksie DAX – Przygotowanie pod scenariusz spadkowy?

0
188

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 305 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 15 500 punktów. Kolejne sesje upływały jednak pod znakiem dominacji kupujących. Sentyment ten utrzymał się mniej więcej do początku bieżącego tygodnia.

Piątkowa sesja na indeksie DAX   Przygotowanie pod scenariusz spadkowy?

DAX H1

źródło: xStation

Dwa poziomy

Kluczowym elementem bieżącego scenariusza technicznego jest schemat harmoniczny. Notowania wypełniły pierwszą część struktury, a więc potencjalny punkt B na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Spadkowy poranek piątkowy potwierdza możliwość dalszej realizacji założeń technicznych. Wypełnieniem formacji będzie zejście notowania na pułap mierzenia 78,6% lub 88,6%. Odnosimy się tutaj do strefy wsparcia po cenie 15 565 oraz 15 535.

Poprzedni artykułCzy to koniec spadków na złocie?
Następny artykułCoraz bliżej sygnału na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.