Czy to koniec spadków na złocie?

0
276

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 240 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych na poziomie 1 680 USD. Przełomowy był jednak początek drugiego kwartału bieżącego roku i wyraźna zmiana sentymentu na wykresie złota. Kampania wzrostowa zakończyła się wraz z końcem maja.

Czy to koniec spadków na złocie?

GOLD D1

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Spadki na sesji środowej były jednymi z mocniejszych w bieżącym roku. Wartość uncji złota spadła o około 50 dolarów. W dniu dzisiejszym tendencja ta jest kontynuowana, a kursu GOLD zbliża się do strefy wsparcia 1 800 USD. Wskazany poziom opiera się na wyraźnej biegunowości, a potwierdzenie stanowi mierzenie 50% z szerokiego swingu wzrostowego.

Poprzedni artykułCzy to koniec korekty na Ethereum?
Następny artykułPiątkowa sesja na indeksie DAX – Przygotowanie pod scenariusz spadkowy?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.